Svindal po zisku glóbusu za super-G: "Nezaslúžil som si ho"

15.03.2012 Celý región

Schladming 15. marca (TASR) - Taliansky lyžiar Christof Innerhofer sa stal víťazom finálového super-G Svetového pohára v rakúskom Schladmingu. Na trati Planai predstihol o dve stotiny Francúza Alexisa Pinturaulta s slávil tretí triumf kariéry. Tretí skončil so stratou šiestich stotín senzačne Rakúšan Marcel Hirscher. Nór Aksel Lund Svindal získal malý glóbus za superobrovský slalom, hoci skončil mimo bodovanej pätnástky.

Líder celkového poradia SP Švajčiar Beat Feuz totiž po páde v strednej časti trate súťaž nedokončil a ďalší Helvét Didier Cuche bol až deviaty. Feuz si skomplikoval situáci v boji o veľký glóbus. Jeho náskok pred Hirscherom, ktorý je špecialistom na točivé disciplíny, sa pred záverečnými dvomi súťažami scvrkol na 75 bodov. Hirscher predviedol vo štvrtok výbornú jazdu a vo štvrtom super-G v kariére nečakane dosiahol pódiové umiestnenie.

Svindal, ktorý získal malý glóbus za super-G aj v rokoch 2006 a 2009, po 16. mieste vo štvrtkových pretekoch netajil sklamanie. "Dnesná jazda mi absolútne nevyšla, nebol som rýchly ani agresívny. Nemôžem sa zbaviť pocitu, že malý glóbus za super-G som si nezaslúžil. Získal som ho iba vďaka tomu, že Feuz ani Cuche neskončili v prvej päťke," povedal pre akreditované médiá štvornásobný majster sveta, ktorý v stredu vyhral v Schladmingu finálový zjazd.

výsledky finálového super-G SP mužov v Schladmingu:

1. Christof Innerhofer (Tal.) 1:21,24, 2. Alexis Pinturault (Fr.) +0,02, 3. Marcel Hirscher (Rak.) +0,06, 4. Matteo Marsaglia (Tal.) +0,22, 5. Benjamin Raich (Rak.) a Hannes Reichelt (Rak.) +0,29, 7. Matthias Mayer (Rak.) +0,47, 8. Kjetil Jansrud (Nór.) +0,48, 9. Didier Cuche (Švajč.) +0,77, 10. Ted Ligety (USA) +0,83, 11. Georg Streitberger (Rak.) +0,96, 12. Jan Hudec (Kan.) +1,03, 13. Andreas Romar (Fín.) a Didier Defago (Švajč.) +1,08, 15. Romed Baumann (Rak.) +1,14